Okurka salátová Baby F1 - Cucumis sativus - semena okurky - 10 ks

Kultivar Baby se řadí mezi velmi rané partenokarpické salátovky. Plodí malé, 15–17 cm dlouhé okurky tmavě zelené barvy s tupým zakončením, které lze krátkodobě uskladnit...
63 Kč
Doprava 52 Kč,Do 3 dnů
Doporučená nabídka Semena.cz

Top nabídka

Do obchodu
Seřadit:

Popis produktu

Kultivar Baby se řadí mezi velmi rané partenokarpické salátovky. Plodí malé, 15–17 cm dlouhé okurky tmavě zelené barvy s tupým zakončením, které lze krátkodobě uskladnit...

Parametry produktu

Typ
zelenina

Parametry produktu

Typ
zelenina

Popis produktu

Kultivar Baby se řadí mezi velmi rané partenokarpické salátovky.

Plodí malé, 15–17 cm dlouhé okurky tmavě zelené barvy s tupým zakončením, které lze krátkodobě uskladnit.

Rostliny jsou velmi vzrůstné a jsou vhodné k pěstování ve sklenících nebo vytápěných fóliovnících.

Odrůdu lze využít také k produkci malých lahůdkových baby okurek, které je nutné sklízet již při velikosti 8–10 cm.

Semena jsou mořená.

Pěstování okurek není zvlášť náročná disciplína. Existuje ovšem několik pravidel, které je potřeba během pěstování dodržet. Obecně se jedná o teplomilnou rostlinu, která se hodí jak pro polní pěstování, tak i pro pěstování ve skleníku či fóliovém krytu.

S předpěstováním semen se začíná v měsíci dubnu. Je nutné zvolit výživný substrát a mírnou zálivku (přemokření semenům škodí). Semínka sázíme do hloubky 1–1,5 cm. Rostliny vyžadují dostatek světla, teplotu okolo 22 °C a v noci lehké snížení teplot (cca o 3 °C). Doba klíčení je 1–2 týdny.

Rostliny přesazujeme do záhonu v průběhu května, resp. v době, kdy již nehrozí ranní mrazíky. Rostlinu je možné překrýt netkanou textilií, čímž předejdete případnému prochladnutí. Včasná výsadba je jednou z prevencí proti napadení rostliny plísní okurkovou. Další prevencí je tzv. vertiko systém, kdy se okurky nenechávají růst na zemi, ale vyvazují se do sítí.

Stanoviště pro výsadbu okurek by mělo být slunečné či polostinné, s humózní, lehkou půdou, která má dostatečný obsah živin. Ideální spon je 50 x 100 cm. V době, kdy začínají okurky kvést a nasazovat první plody, je možné je přihnojovat ledkem, drůbežím trusem nebo speciálními postřiky přímo na listy.

Salátové okurky a okurky hadovky se sklízejí jednou až dvakrát týdně a lze je skladovat při teplotě 15 °C až 12 dní.

Okurky nelze opakovaně pěstovat ve stejné půdě. Vhodnou předplodinou je řepa, hrách, fazole nebo cibule. Naopak nevhodnými plodinami jsou jahody či brambory.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Do 3 dnů • 1 varianta52 Kč96 % • 6 313 recenzíDalší informace

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.