Jako přihlášený uživatel máte možnost nastavit si zobrazení Heureky.

Zobrazit původní Heureku

KUSTOVNICE CIZÍ - goji Lycium barbarum/120 SEMEN/

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

Popis produktu

Parametry produktu

Produkt nemá žádné parametry.

Parametry produktu

Produkt nemá žádné parametry.

Popis produktu

KUSTOVNICE CIZÍ je původem z Číny a její plody spolu s kustovnicí čínskou (lycium chinensis) se obecně v Číně nazývají GOJI (gou qi zi, go ji). Rozdíl je v tom, že kustovnice cizí má větší keř (2 – 3 metry), čímž dosáhneme většího výnosu a také větší plody. Keř je trnitý, kvete od července do září, květy jsou světle fialové a hezky voní. Plody dozrávají od srpna až do konce listopadu, jsou červeno oranžové barvy. Plodit začíná 2 - 3 rokem od zasetí.

Plody konzumujeme čerstvé, lze je dobře sušit či zpracovávat na marmelády, luhovat jako čaj, použít do závinů či jiných laskomin.

V čínské medicíně se používá od nepaměti a plody (nejen) jsou součástí řady směsí se širokým použitím: proti závrati, posiluje zrak, zlepšuje soustředění a vitalitu, proti migrénám, posiluje imunitu, významný antioxidant, snižuje krevní tlak a dobře působí proti cukrovce. Má vysoké podpůrné účinky při řadě dalších civilizačních nemocí jako je třeba astma nebo jaterní potíže. Plody se označují jako superpotravina, která obsahuje nejvíce karotenoidů ze všech plodin, obsahují 18 aminokyselin, betasisterol a řadu mikroelementů, stopových prvků a vitamínů. Působí proti volným radikálům a „špatnému“ cholesterolu. Preparáty a šťávičky z kustovnice jsou velmi drahé a jak je známo, nejlepší je bez jakékoliv úpravy, protože si plod zachová nejvíce zdraví prospěšných látek.

Pěstování:

Odrůda má ráda slunečné stanoviště a úrodnou půdu, vyžaduje stabilní vlhko, ale ne přemokření. Nejlépe ji prospívá bohatá, kompostová, provzdušněná půda s dostatkem vlahy.

  • Setba: do květináče březen až červen, sadíme do mini skleníku nebo „pod sklenici“ přímo do půdy na hloubku 0,5 centimetrů
  • Rozestupy keřů: minimálně 35 cm x 35 cm
  • Květenství: od července do září, výška rostlin 200 – 300 cm, dobře se zastřihává

 

Balení 0,1 gramu cca 120 semen

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

0zákazníků doporučuje produkt
0zákazníků nedoporučuje produkt
0 %průměr z 0 hodnocení
5
0 ×
4
0 ×
3
0 ×
2
0 ×
1
0 ×

Zákazníci nejčastěji zmiňují

Tento produkt prozatím nemá dostatek hodnocení

Produkt zatím nemá žádné recenze.